Surm unenäos – unenägude seletaja

Unenägude seletaja surm unenäos tõdeb, et see motiiv on paljude inimeste jaoks üks hirmsamaid. Kas siis ema surm unenäos, iseenda surm unenäos või lihtsalt lähedase inimese surm unenäos. Nii või naa on tegu unenäoga, mis teeb meid kurvaks.

Unenägude seletaja surm ei ole surm ärkvel olles

Kuigi hirmutav sümbol, ei tähenda surma nägemine otseselt surma päriselus. Unenäod ei ole sedavõrd otsese ütlemisega. Surm unenägude seletaja järgi on sümboolne, märkides lõppu – näiteks suhte või eluperioodi – üldises mõttes. Aga lõpp on ju vajalik, et midagi uut saaks alguse! Loodetavasti on nüüd pisut kergem olla, teades et unes surma nägemine, ka unenägude seletaja lähedase surm unenäos, ei tähenda surma päriselus.

Kui näed unes suremas kedagi, keda tead päris elus, on see vihje, et tema roll sinu elus on vähenemas. Ehk sa seisad ristteel – kas sa peaksid proovima ning suhte taastamise kallal vaeva nägema või kas sa peaksid leppima tõsiasjaga, et mõned suhted jäävadki minevikku? Samamoodi vihjavad sellele ka näiteks endise kallima surma nägemine. Las minevik jääda minevikku ning sina pööra pilk tulevikku.

surm unenäos
Unenägude seletaja – surm

Iseenda surm unenäos

Iseenda suremas nägemine tähendab praeguse mina suremist. Su elus algab uus faas, uued tegevused, vanadest käitumismustritest lahtilaskmine ehk tõelised muutused! Kellegi teise suremas nägemine võib olla mõne sinu isikuomaduse personifikatsioon, mida sa proovid alla suruda.

Unenägude seletaja ema surm ütleb, et meie elu tugisammaste surma nägemine on üks hirmutavamaid momente. Jällegi, ka nende surm viitab mõnele suurele muutusele. Ja see võib olla ka meeldetuletus, et ehk tahad sa oma vanematega natuke rohkem aega veeta.

Paljude inimeste jaoks on nende lemmikud sama tähtsad, kui inimesed. Ja kui mitmed surmaga seotud unenäod on siiski neutraalsed või isegi positiivse tähendusega, siis unenägude seletaja koera surm on halb enne.

Millised sümbolid viitavad surmale?

·       Surnud hobune või hobuse surma nägemine

·       Jääauku kukkumine

·       Kaaren ja ronk

·       Klaasi katkitegemine (sõbra või sugulase surma)

·       Käe kaotamine (unenägude seletaja sõbra surm)

·       Lehtede langemine

·       Pildi seinalt mahavõtmine (sugulase surm)